Barkod Etiket Yazıcıları

Satın alınacak ürünler hakkında genel bilgilerin yer aldığı etiketler, barkod etiket yazıcıları sayesinde karşımıza çıkmaktadır. Barkod etiket yazıcı cihazları, bilinen yazıcılardan farklı şekilde çalışır. Bu aletlerden çıkan etiketler direktt olarak ürünlerin üzerine yapışır. Bu yazıcılar, termal ve direktt olarak baskı yapabilir. Modellerine göre bilgisayar kullanarak ya da bilgisayar olmadan kullanılabilmektedir.

Kullanıcılar, almak istedikleri ürünlerin içeriğini bu barkod etiketleri sayesinde öğrenmektedir. Böylece ürün tercihleri daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Barkod teknolojisi birçok endüstriyel firmada uygulanan etiket sistemidir ve oldukça yaygınlaşmıştır. Yazdırılmak istenilen içeriğe göre farklı barkod etiket yazıcıları kullanılmaktadır.

Barkod Etiket Yazıcıları Baskı Yöntemleri

Yazıcı kullanılarak yapılan baskı yöntemleri modeline göre farklılık göstermektedir. Barkod etiketlerde genel olarak iki çeşit baskı yöntemi vardır. Bunlar termal baskı ve direktt baskı olarak ön plana çıkmaktadır.

Termal Baskı Yöntemi

Bu baskı yöntemindeki işlem; kağıdı ısıtarak yapılmaktadır. Isıya dayanıklı olan kağıt, ısıtılarak yakılır. Isının kağıda verdiği etki sebebi ile kağıt siyah renge döner ve baskı yöntemi tamamlanmış olunur. Bu yöntem çevresel faktörler dolayısı ile kısa sürede uygulanmaktadır. Termal baskılardaki özellikler:

  • Termal etiket kullanımı vardır.
  • Bu etiketlerin kullanım ömrü kısadır.
  • Ribon için masrafa gerek olmayan yöntem olarak sıralanır.

Barkod Etiket Yazıcıları Kullanım Alanları Nelerdir?

Hizmet üretimi yapan birçok firma barkod etiket kullanımı gerçekleştirmektedir. Barkod yazıcıların birçok farklı modeli bulunduğundan ihtiyaçlara uygun olarak etiket üretimi yapılmaktadır. Ürün içeriği hakkında bilgi vermesi dışında yaka kartları ve benzeri durumlar içinde kullanılan cihazlardır.

Genel olarak depo ve benzeri yerlerde arşivleme çalışmaları oldukça fazla yapılmaktadır. İçeriklerin karışmaması ve dosyalama işlemi doğru yapabilmek için barkod etiket yazıcıları kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Sınıflandırma, girdi ve çıktı işlemlerini yapabilmek içinde etiket yazıcılar yardımcı olmaktadır. Evrak trafiğini düzenlemek ve bu evrakların karışımını önleyebilmek bu cihazlar sayesinde gerçekleşmektedir.

Barkod Etiket Yazıcıları Seçerken Dikkat Edilecekler

Barkod etiketleri kullanılırken istenilen kaliteyi yakalamak oldukça önemlidir. Bu yazıcılar alınırken gereksinim duyulan şeylere öncelik verilmelidir. Böylece barkod etiket yazıcılarını kullanmak kaliteli ve uzun ömürlü olur.

.

Baskı Yöntemleri

Termal baskı ve direktt baskı yöntemleri olarak karşımıza iki tür yöntem çıkmaktadır. Etiket baskıları için oluşturulan bu yöntemlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Baskı Çözünürlüğü

Ürünlerin etiketlerindeki içeriklerin net görünmesi müşteriler için önemlidir. Bunun netliğini sağlayabilmek içinde kaliteli yazıcılar kullanmak gerekmektedir.

Etiket Boyutu

Etiket yazıcıları birçok modelden oluşur. Bu modellerdeki etiket boyutları farklılık gösterdiğinden uygun yazıcıyı seçmek gerekir. Küçük yazıcılar ve masa üstü yazıcılar değişik boyutlarda etiket üretmektedir.

Ürün Detayları

Argox CP-2140EX

Argox D2 250