Barkod Etiket Rulosu

Rulo etiketler, farklı barkod yazıcılara uygun olacak şekilde üretilen ve farklı kesim ölçüleri bulunan bir barkod etiket rulosu türüdür. Barkod etiket ruloları ile çok sayıda etiketi birçok farklı ölçü ile kolayca elde edebilirsiniz. Bu sayede hem sevkiyat hem de kullanım kolaylığı açısından işletmenizin daha verimli şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Rulo etiketler, etiketin üzerinde yapışık bulunduğu tutucu kağıtların rulo şeklinde hazırlanmış bir türüdür. Rulo etiketler sayesinde barkod yazıcıların rulo yuvasına kolayca etiketi koyabilir bunun sonucunda da tek bir seferde birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Rulo etiketler ile ürüne etiket yapıştırma işini çok daha hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Barkod etiket rulosu tüm bu avantajlarına ek olarak maliyet açısından da önemli faydalar sunar. Uygun şartlarda 5 seneye kadar depolanıp saklanma imkanı da bulunur.

barkod etiket rulosu

Barkod Etiket Neden Önemli?

Günlük hayatımızda birçok farklı alanda karşımıza barkod sistemleri çıkmaktadır. Barkod etiket rulosu materyallerin üstüne yapıştırılabilir bu sayede hem satıcı hem de alıcı tarafından ürünlerin sistemler üzerinde takibi için imkan sağlar. Alışveriş esnasında satın aldığımız ürünlerin üzerinde gördüğümüz barkodlar bu sistemin en somut örneği olacaktır. Ürünü kasadan geçirirken bu etiket sayesinde kolayca sistem ürün fiyatını okuyabilmekte; bunun sonucunda ise çok kısa bir süre içinde fiş hazırlanabilmektedir. Ayrıca satıcılar da barkodlar aracılığı ile hangi üründen ne kadar satılmış olduğunun takibini yapabilir.

Barkod etiketler, ürünleri kayıt altına almaya ve gerekli durumlarda takibini gerçekleştirmeye yarayan ve birçok farklı çeşidi bulunan ürünlerdir. Bu etiketler sayesinde çeşitli masaüstü barkod etiket yazıcı ve endüstriyel barkod yazıcı modelleri ile farklı veriler yazılabilir ve bu veriler sanal ortamlara aktarılabilir. Verilerin aktarımı ise oldukça hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilir. Veri aktarımı sırasında firmanızı zarara uğratabilecek olası veri kayıplarının da önüne geçilmiş olur.

Rulo Etiket Çeşitleri

Barkod etiket rulosu, yapışkan kağıdın türüne göre temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; plastik bazlı ve kağıt bazlı rulo etiketlerdir. Kullanım gereksinime göre farklı şekilde üretilen bu etiketlerden kağıt bazlı olanları; termal barkod, eko termal ve kuşe etiketlerdir. Plastik bazlı etiketlere örnek ise PP opak ve mat, fastyre, zebra barkod etiketi ve silvermat gibi etiketlerdir. Sonuç olarak rulo etiket çeşitleri, yapışkan kağıdın türüne göre 2 ana cinse sahip olmaktadır.

Barkod etiketleri ise baskısız ve baskılı etiketler olmak üzere yine iki ana grup altında toplanır. Her iki barkod çeşidi de farklı sektörlere ve farklı alanlara uygun kullanıma sahiptir.

  • Baskılı Etiketler: Etiket basılacak ürün üstüne farklı baskı teknikleri kullanılarak yapılan etiket uygulamalarıdır. Kullanıcıların yaptıkları işin özelliğine göre etiket üretimi gerçekleştirilmektedir. Müşteri isteği doğrultusunda yüksek miktarlarda istenilen siparişlerde flexo baskı tercih edilir. Daha düşük hacimlerdeki siparişlerde ise dijital baskı makineleri kullanılır.
  • Baskısız Etiketler: Bir diğer adı ile boş etiket olarak da bilinen baskısız barkod etiket rulosu müşterilerin talebi doğrultusunda istenilen boyut ve ebatlar ile üretilmektedir. Üzerinde baskının bulunmadığı her çeşit etiket baskısız olarak tasnif edilir. Bu etiketler, barkod yazıcıların kullanımına göre özel şekilde üretilir. Plastik ve kağıt etiketler baskısız etiket türleri içerisinde yer almaktadır.

Eğer, sizin ve işletmenizin etiket ihtiyacı bulunuyor ise ilk olarak ihtiyacınızı hangi etiket türünün en iyi şekilde karşılayacağını tespit etmeniz gerekmektedir.

renkli barkod etiket rulosu

Barkod Etiketi Ölçüleri Nedir?

tiketler, kullanacak kişilerin isteklerine göre farklı barkod etiket rulosu ile üretilebilir. Belli bir standarda sahip olmayan bu etiketlerde 10 mm’den 300 mm genişliğe ya da uzunluğa kadar hemen hemen her ebat ve cinste barkod etiketi üretilebilmektedir. En fazla tercih edilen ölçüler ise genel olarak 5 milimetre ve katlarına endeksli olacak sayılar ile üretilmektedir. Özel ölçü ile sipariş verilen etiketlerin arasından en fazla tercih edilen barkod etiketi 30×50 mm ölçüye sahip olan etiketlerdir.

Firmamız, siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda; arzu edeceğiniz her tür ve ölçüde barkod etiketleri ile hizmet sunmaya devam etmektedir. İster 15×15 mm isterse de barkod etiketi 100×100 ölçüler ile olsun bütün etiket ihtiyaçlarınızı bizim sayemizde kolayca giderebilirsiniz.

Termal Barkod Etiketi Nedir?

Üzerinde herhangi bir koruyucu tabakanın olmadığı kağıtlara termal lamine yapılarak elde edilen etiketlere termal barkod etiketi rulosu denilir. Termal etiketlerin sahip olduğu bu özellik sayesinde yazıcıların ısısıyla termal sıvılaşma gerçekleştirilir. Devamında ise baskı, kağıt üstüne alınır. Dolayısı ile termal etiketlerin üstüne baskı yapmak istediğiniz zaman ribon kullanma zorunluluğunuz olmayacaktır.

Doğrudan termal yöntemi sayesinde daha az maliyetle çok kolay şekilde etiket baskısı alabilirsiniz. Uygun fiyatlı etiket türlerin birisi de termal etiketlerdir. Bu etiket türünü nem, alkol, ışık ve ısı gibi çevresel dış etmenlere karşı korumak gereklidir. Çünkü bu termal etiketler dış etmenlere maruz kaldığı durumlarda kendi kendisine kararmaktadır. Termal barkod etiketi sahip olduğu bu kararma özelliği nedeni ile aradan çok zaman geçmeden kullanılması gereken etiketlerdir. Aynı zamanda sıcak ya da nemli ortamlarda kullanımından da kaçınılmalıdır.

Barkod Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bu etiketler sunduğu kolaylık ve hız nedeni ile perakende ve üretim sektöründe oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Özellikle de mağaza ve marketlerde ürünlerin stok takipleri için kullanılmaktadır. Hızlı veri işleme ve düşük maliyet, barkod etiket rulosu teknolojisini işletmeler açısından vazgeçilmez kılar. Materyallerin sisteme kaydını sağladığı kadar hırsızlık ve benzeri durumlara da engel olur. Barkod sistemi ile sanal envantere sahip olmanız oldukça kolaydır. Veri aktarımında minimum hata payı sunacak sanal envanter ile işleriniz daha sistematik ve kolay işleyecek düşük maliyetler ile büyük kayıpları engelleyebileceksiniz.

Teknolojisi sürekli olarak gelişen ve pek çok farklı sistem ile entegre olarak kullanılabilen barkod etiket sistemi her gün daha da yenilenmekte ve gelişmektedir. Tekstilden elektronik ürünlere, tıbbi alanlardan günlük alışverişe kadar birçok farklı alan içinde kendine yer bulan etiketler; uzun ömür ve dayanıklılık gibi faktörlerle de sektörlerde edindiği bu konumu her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor.

Hemen hemen bütün alanlarda kullanıma uygun ve çeşitli etiketlere sitemiz ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Rulo Etiket ve Barkod Yazıcı Etiketi Fiyatları

Rulo etiket ve barkod yazıcı etiketi çeşitleri üretiminde kullanılan malzeme ve üretim tekniğine göre farklı fiyat yelpazesine sahiptir. Her çeşit rulo etiket ve yazıcı etiketi, boyutları nedeni ile de farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Bu sebeple rulo ve barkod yazıcı etiketi fiyatları konusunda ilk olarak kullanım alanı, kalite ve ihtiyaç duyulan boyut önemli hale gelmektedir.

Aynı ölçüler baz alınarak bir kıyaslamaya gidildiğinde ise kağıt etiket fiyatlarının plastik etiketlere kıyasla daha düşük olduğu görülecektir. Plastik etiketlerde ise benzer ve aynı ölçüdeki sivermat etiketlerin; PP opak etiketlere kıyasla daha yüksek fiyata olduğu görülür. Eğer, sizin de rulo ve barkod yazıcı etiketi ihtiyacınız bulunuyor ise kullanacağınız alan ve ihtiyaçlarınıza en uygun, birinci sınıf kaliteye sahip ve dilediğiniz her boyuta sahip etiketlere bizim sayemizde kolayca ulaşabilirsiniz.